Przejdź do treści

5 niesamowitych miejsc w Wielkiej Brytanii. Musisz je zobaczyć odwiedzając ten kraj

17/07/2023 07:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:05

Wielka Brytania – Miejsca w Wielkiej Brytanii, które warto zobaczyć chociaż raz w życiu, od wodospadów po plaże w zaciszu. W Wielkiej Brytanii istnieje wiele malowniczych miejsc – wystarczy wiedzieć, gdzie ich szukać. Oto niektóre z najbardziej niesamowitych miejsc w Wielkiej Brytanii.
Sprawdź: Mieszkanka Wielkiej Brytanii trafiła „szóstkę” w Lotto. Wygrała 182 miliony, ale mimo to nie dostała pieniędzy

Miejsca w Wielkiej Brytanii, które warto zobaczyć – Three Cliffs Bay (Zatoka Trzech Klifów), półwysep Gower

Pół godziny jazdy od Swansea, w południowej Walii, Three Cliffs Bay to spektakularna linia brzegowa z wydmami, słonymi bagnami i charakterystycznymi trzema wapiennymi klifami. Jest to fotogeniczna część szlaku Gower Coast Path, idealne miejsce na pikniki i popularne miejsce na caravaning, glamping i domki letniskowe. PRZECZYTAJ: 5 mniej popularnych, ale niezwykle urokliwych miast w Holandii

High Force, Durham

Zielone krajobrazy i szybko płynące wodospady nadają High Force atmosferę kostarykańskiej dżungli, ale można go znaleźć w hrabstwie Durham. Jeden z najbardziej spektakularnych wodospadów w Anglii, ma 21-metrowy spadek prosto do pięknego basenu. W High Force przez cały rok można zobaczyć różnorodną faunę i florę, od dzikich kwiatów, paproci i wysokich drzew po sarny i króliki.

West Bay, Dorset, England

Dzięki wysokim pomarańczowym klifom i pięknym czystym wodom, West Bay w Dorset przypomina Algarve. Nadmorska lokalizacja sprawia, że jest to idealne miejsce na rodzinne wakacje i nadmorskie spacery, a pobliskie miasto targowe Bridport od dawna cieszy się doskonałą reputacją dzięki kulturze i jedzeniu.

Kynance Cove, Kornwalia, Anglia

Uznawana za jedną z najczęściej fotografowanych i malowniczych lokalizacji w Kornwalii, z pięknym białym piaskiem i błękitnym morzem, Kynance Cove nie wzbudziłoby podejrzeń po znalezieniu się na pocztówce z Sardynii. 

Kontrast między białą piaszczystą plażą zatoki a ciemnoczerwonymi i zielonymi serpentynowymi skałami zapiera dech w piersiach. Podczas odpływu znajduje się tu wiele jaskiń morskich i wysp do zwiedzania, a skalne wieże pojawiły się nawet w serialu BBC One Poldark.

Tenby, Pembrokeshire

Tu można poczuć się jak na Bali. Tenby, nadmorskie miasteczko turystyczne od ponad 200 lat, jest przesiąknięte historią i otoczone średniowiecznym murem. Znajdują się tu również trzy plaże: North, South i Castle. Północna jest popularna ze względu na sporty wodne, Castle ze względu na spektakularne widoki, a plaża South ze względu na prawie dwumilowy odcinek złotego piasku.

Źródło: Independent.co.uk, PolishObserver.com