Przejdź do treści

Kolejny akt wandalizmu we Florencji. Zniszczeniu uległ słynny korytarz Vasariego

28/08/2023 17:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
akt wandalizmu we Florencji

Kolejny akt wandalizmu we Florencji. Dwóch niemieckich turystów wywołało gniew we Włoszech po zniszczeniu kolumn słynnego Korytarza Vasariego we Florencji. Młodzi mężczyźni rzekomo namalowali czarne litery i cyfry „DKS 1860” na łącznie siedmiu kolumnach w historycznym pasażu i dalej dewastowali jego wnętrze. Dyrektor Galerii Uffizi Eike Schmidt gorąco apelował o surowe ukaranie sprawców aktu.
Czytaj także: Występki turystów z ostatnich lat. Oto przykłady nietaktownych zachowań zwiedzających w ważnych turystycznie miejscach

Kultowy włoski Korytarz Vasariego

Korytarz Vasariego to kultowy element włoskiego dziedzictwa, zaprojektowany przez włoskiego architekta i malarza Giorgio Vasariego. Jest podwyższonym zamkniętym przejściem, które łączy Palazzo Vecchio z Palazzo Pitti. Korytarz zbudowano, aby umożliwić potężnej rodzinie Medyceuszy bezpieczne i niezakłócone przemieszczanie się z ich prywatnej rezydencji do siedziby rządu w Palazzo Vecchio. Wewnątrz znajduje się kolekcja autoportretów malarzy od XIV do XX wieku.
>>> Planeta zanieczyszczona plastikiem – naukowcy znaleźli rozwiązanie!

Kolejny akt wandalizmu we Florencji

Według relacji The Local.de, incydent wywołał w środę oburzenie we Włoszech. Graffiti na kolumnach Korytarza Vasariego, jednego z najważniejszych zabytków kultury włoskiej, odkryto wczesnym rankiem. Burmistrz Florencji, Dario Nardella, wyraził swoją frustrację z powodu tego „haniebnego aktu wandalizmu”.

Sprawców zidentyfikowała policja, która obejrzała nagrania z kamer monitoringu w okolicy. Podczas przeszukania ich mieszkania znaleziono dwie puszki farby w sprayu i ubrania pasujące do tych noszonych przez podejrzanych na nagraniu. Doniesienia mediów sugerują, że podejrzani mogą być fanami piłki nożnej. Napis „DKS 1860” może odnosić się do niemieckiej drużyny trzeciej ligi, 1860 Monachium.

Źródło: thelocal.de PolishObserver.com