Przejdź do treści

Oto kiedy dobra pogoda wróci do Wielkiej Brytanii

18/07/2023 09:00 - AKTUALIZACJA 26/10/2023 11:01
kiedy dobra pogoda wróci do Wielkiej Brytanii

Met Office przewiduje, kiedy słońce i wysokie temperatury powrócą do Wielkiej Brytanii. Oto kiedy gorąca pogoda powróci do Wielkiej Brytanii po wielu wiatrach, deszczu i burzowych warunkach w tym miesiącu po najcieplejszym czerwcu w historii. Brytyjscy miłośnicy słońca zostali poinformowani, kiedy mogą spodziewać się powrotu skwierczących temperatur, gdy kraj jest niszczony przez wiatr i deszcz.
Czytaj także: Wakacyjna tragedia na lotnisku Gatwick! Setki odwołanych lotów i rozczarowane tłumy pasażerów

Oto kiedy dobra pogoda wróci do Wielkiej Brytanii

Według Met Office, na nadchodzący siedmiodniowy okres prognozowany jest tydzień słońca i deszczu, ale gorąca letnia pogoda ma nadejść dopiero w połowie sierpnia. Podczas gdy na południu Europy panują niezwykle wysokie temperatury, w Wielkiej Brytanii sytuacja wygląda zupełnie inaczej, z silnymi wiatrami i burzami w ten weekend.

Wybuchy opadów deszczu będą utrzymywać się w nadchodzących dniach, podczas gdy oczekuje się, że temperatury utrzymają się na poziomie 20 stopni Celsjusza. We wtorek 18 lipca, przez środkową i północną część Anglii, Walii i Irlandii Północnej przejdzie ulewny deszcz. Prognozujący z Met Office Simon Partridge powiedział, że oczekuje się, iż zmienna pogoda utrzyma się przez kolejny miesiąc.

,,To dość rozczarowujące jak na połowę lipca, nic szczególnie ciepłego ani słonecznego” – powiedział. „W tej chwili głównym sygnałem w naszych modelach dalekiego zasięgu jest sygnał, że pogoda będzie bardziej suche i cieplejsza, ale dopiero w połowie sierpnia”. W zeszły weekend silne wiatry utrudniały strażakom gaszenie pożaru w hotelu Royal Albion w Brighton, East Sussex, a wiele wydarzeń zostało odwołanych w całym kraju, w tym pierwszy dzień Goodwood Festival of Speed, który został odwołany po raz pierwszy w swojej 30-letniej historii.

>>>> Mieszkanka Wielkiej Brytanii trafiła „szóstkę” w Lotto. Wygrała 182 miliony, ale mimo to nie dostała pieniędzy

Źródło: mirror.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: