Przejdź do treści

Odnalazła zagubione dziecko w kilka minut. Czujna mama wykorzystała metodę „głośnego patrzenia”

16/04/2024 16:00

Utrata dziecka z oczu jest dla każdego rodzica doświadczeniem wywołującym panikę. Jednak panika to ostatnia rzecz, na którą powinniśmy pozwolić sobie w tej sytuacji. Pewna mama podzieliła się pomocną wskazówką, dzięki której była w stanie zlokalizować swoją córkę w ciągu kilku minut. Oto na czym polega metoda „głośnego patrzenia”.

Jak szybko znaleźć zagubione dziecko?

Mama i fotografka ślubna Krista Piper zabrała swoje dzieci do „ogromnego” krytego miejsca zabaw z „mnóstwem małych zakamarków”. Po kilku minutach zabawy straciła z oczu swoją trzyletnią córkę, Lily.

Krista rozmawiała z inną mamą, podczas gdy jej córka chodziła w tę i z powrotem między różnymi obszarami miejsca zabaw, a kiedy spojrzała za siebie, by sprawdzić, co się z nią dzieje, nigdzie jej nie było. Mama zaczęła „panikować”, ale wtedy „zapaliła się jej żarówka” i przypomniała sobie filmik, który widziała na TikToku. We wspomnianym wideo, inna mama, która zgubiła swoje dziecko w supermarkecie, znalazła je za pomocą techniki „głośnego patrzenia”.

Metoda „głośnego patrzenia”

Zamiast wykrzykiwać imię swojego syna, mama w filmie TikTok wykrzyczała opis ubrań, które miał na sobie tego dnia, i była w stanie znaleźć go „znacznie szybciej”, ponieważ inni ludzie byli w stanie pomóc jej w poszukiwaniach. „Więc to właśnie zrobiłam. Przestałam wołać jej imię i zaczęłam krzyczeć: „mała dziewczynka, różowa koszulka Myszki Minnie!” – opowiedziała Krista.
Czytaj także: Matka uratowała życie dziecka za pomocą posta na Facebooku. „To dzięki niemu szybko zareagowałam”

Po tym, jak mama zaczęła wykrzykiwać opis, zaczęła słyszeć innych rodziców powtarzających to samo. Dziewczynkę szybko zauważyła inna mama.

Jeśli kiedykolwiek stracisz swoje dziecko, psa lub cokolwiek innego, wykrzycz jego opis, podnieś głos. Wiesz, prawdopodobnie wyglądałam jak wariatka, ale to załatwiło sprawę” – kontynuowała kobieta.

Inni rodzice pochwalili Kristę za rozpowszechnianie informacji i zgodzili się, że jest to znacznie lepsza metoda niż zwykłe wykrzykiwanie imienia dziecka. Jedna osoba skomentowała: „Tak! Wykrzykiwanie ich imienia nie pomaga, ponieważ nikt nie wie, jak wygląda Sally, ale mogą zauważyć trzylatka w różowej koszuli i niebieskich dżinsach„. Źródło: Mirror.co.uk, PolishObserver.com