Przejdź do treści

To miasto jest najlepszym miejscem do życia w Stanach Zjednoczonych

25/10/2023 06:36 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03
Gdzie żyje się najlepiej w USA

Najlepsze miejsce do życia w Stanach ZjednoczonychGdzie żyje się najlepiej w USA? WalletHub jak co roku opublikował ranking najbezpieczniejszych do życia miast w USA. W wyniku porównania 182 miast, Nashua- miasto położone na południu stanu New Hampshire wysunęło się na zaszczytne pierwsze miejsce.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Wielka Brytania tuż za Seszelami w rankingu najlepszych miejsc do życia. Pozycja Niemiec i Polski zaskakuje

Najlepsze miejsca do życia w USA

Firma WalletHub opublikował w październiku ranking najlepszych amerykańskich miast. Lista została stworzona na podstawie kilku istotnych wskaźników bezpieczeństwa. Były to między innymi: liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych, liczba napadów na mieszkańca, poziom zagrożenia klęsk żywiołowych, stopa bezrobocia i mediana zdolności kredytowej. WalletHub wykorzystał oficjalne dane z U.S. Census Bureau, Bureau of Labor Statistics oraz FBI, aby poprawnie ustalić wynik.
Czytaj też: Oto najlepsze miasto do życia w Polsce. W tym rankingu Warszawa jest daleko w tyle

Nashua w stanie New Hampsire zyskało status najbezpieczniejszego i najlepszego miejsca do życia w USA. Miasto znajduje się w hrabstwie Hillsborough i szczyci się drugą najmniejszą liczbą napadów na mieszkańca wśród amerykańskich miast. Nashua leży przy granicy ze stanem Massachusetts, jest określane jako „brama”, ponieważ stanowi ono centralny punkt podróży i główny środek przemysłowy i handlowy między Bostonem, a Concord.

Lista najlepszych miast do życia w USA

1. Nashua, N.H.

2. Columbia, Md.

3. South Burlington, Vt.

4. Gilbert, Arizona

5.Warwick, R.I.

6. Portland, Maine

7.Casper, Wyo.

8. Yonkers, N.Y.

9. Barlington, Vt.

10. Scottsdale, Ariz.

Źródło: cnbc.com