Przejdź do treści

Eksplozja na terenie największej firmy zbrojeniowej w Wielkiej Brytanii

17/04/2024 19:20 - AKTUALIZACJA 17/04/2024 19:26
Eksplozja na terenie fabryki broni
Źródło: @BBCNews/X

Dziś o godzinie 10:49 doszło do eksplozji na terenie największej w Wielkiej Brytanii firmy produkującej broń. Wszyscy pracownicy zakładu w Glascoed w hrabstwie Monmouthshire należącym do BAE Systems mają się dobrze – informują brytyjskie media.

Eksplozja na terenie fabryki broni w UK

BAE Systems, największa firma zbrojeniowa w Wielkiej Brytanii, podała, że ​​do wybuchu doszło w środę rano w zakładzie w Glascoed w hrabstwie Monmouthshire w południowej Walii. Rzeczniczka producenta broni powiedziała, że ​​nikt nie odniósł obrażeń i wszyscy zostali przesłuchani.

„Możemy potwierdzić, że dziś rano miał miejsce incydent w naszym zakładzie Glascoed w Walii” – powiedziała. „Natychmiast wdrożono wypróbowane i przetestowane protokoły bezpieczeństwa, a na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Cały personel jest zdrowy i nie odniósł żadnych obrażeń. Nasz zespół reagowania kryzysowego w dalszym ciągu monitoruje obiekt i wszczęto pełne dochodzenie” – tłumaczy.
Przeczytaj: Tragedia na pokładzie samolotu Ryanair: Nie żyje 30-latek, który źle się poczuł w trakcie lotu, jego żona trafiła do szpitala

Zagrożone były życia ponad pół tysiąca osób

W zakładzie w Monmouthshire, który utworzono, aby pomóc Królewskiej Marynarce Wojennej w przygotowaniach przed drugą wojną światową, pracuje około 550 osób. BAE Systems, jeden z największych na świecie wykonawców z branży obronnej, produkuje szeroką gamę sprzętu i technologii wojskowych, w tym nuklearne okręty podwodne, myśliwce, czołgi i statki, a także broń i amunicję. Buduje także fregaty typu 26 dla Królewskiej Marynarki Wojennej i produkuje elektroniczne systemy bojowe dla myśliwców F-35.

W 2023 r. firma odnotowała rekordowy rok pod względem nowych zamówień, ponieważ zachodnie rządy zwiększyły wydatki na obronę w odpowiedzi na atak Rosji na Ukrainę.
Źródło: BBC, PolishObserver

Tagi: