Przejdź do treści

Ukryte funkcje w każdym samochodzie. W każdym aucie znajduje się otwieracz do butelek

15/12/2023 16:00

Dodatkowa funkcja w samochodzie. Nowe pojazdy są coraz bardziej zaawansowane pod względem oprogramowania, które ma na celu ułatwienie codziennego użytkowania. Chociaż jeszcze nie istnieje dedykowane oprogramowanie do otwierania butelek, nie jest to problemem, ponieważ kierowcy potrafią znaleźć inne rozwiązania. Każdy samochód jest wyposażony w przedmiot spełniający rolę otwieracza. Poniżej informujemy, gdzie można go znaleźć.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Kłopoty dla właścicieli starszych samochodów. To paliwo już wkrótce zniknie ze stacji w całym kraju

Dodatkowa funkcja w samochodzie

Nie zawsze mamy przy sobie otwieracz do butelek lub zapalniczkę, co może sprawić trudność w otwieraniu butelek z kapslami, takich jak na przykład butelki coli. Jednak kierowcy samochodów mają pewną alternatywę w postaci „ukrytego otwieracza do butelek”, który można znaleźć nawet w kilku miejscach w każdym samochodzie.

Aby otworzyć butelkę z kapslem, zazwyczaj potrzebny jest otwieracz do butelek lub zapalniczka wykorzystująca system dźwigni do otwarcia butelki. Alternatywną metodą jest próba otwarcia butelki za pomocą rogu lub krawędzi innego przedmiotu. Jednak należy zachować ostrożność, zwłaszcza w samochodzie, aby uniknąć ryzyka zarysowania i uszkodzenia wnętrza pojazdu.


Kierowcy samochodów mają jednak możliwość uniknięcia kłopotów. W każdym pojeździe można znaleźć kilka „otwieraczy do butelek” – mowa tutaj o otworach w klamrach pasów bezpieczeństwa. Małe, zazwyczaj prostokątne otwory w klamrach pasów są idealne do łatwego i bezpiecznego otwierania butelek.

Oczywiście zarówno kierowcy, jak i pasażerowie nie powinni odpinać pasów bezpieczeństwa podczas jazdy w celu otwarcia butelki. Warto podkreślić, że kierowcy nie mają również prawa spożywać alkoholu w trakcie jazdy. Niemniej jednak, gdy pojazd jest zatrzymany, skorzystanie z tego nietypowego otwieracza do butelek może okazać się bardzo praktyczne. Źródło: InFranken.de, PolishObserver.com