Przejdź do treści

Brutalny atak na kobietę w ciąży. Została wielokrotnie dźgnięta nożem na ulicy

08/12/2023 16:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03

Brutalny atak na kobietę w ciąży. W południowej Walii ciężarna kobieta została dźgnięta nożem przez mężczyznę. 29-latka przeżyła i trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami. Funkcjonariusze aresztowali napastnika. Z informacji zebranych przez policję wynika, że oprawca znał swoją ofiarę.
SPRAWDŹ: 7-letni chłopiec potrącony w Folkestone nie żyje. Policja złapała sprawcę 

Brutalny atak na kobietę w ciąży

Przerażające sceny rozegrały się w mieście Aberfan w południowej Walii. Rankiem 5 grudnia ciężarna kobieta została dźgnięta nożem przez 28-letniego mężczyznę, którego znała. Mówi się, że był to „atak ukierunkowany”. Policja aresztowała napastnika kilka godzin później za usiłowanie zabójstwa. Jak donosi Daily Mail, mężczyzna czekał na kobietę po tym, jak zabrała dwójkę swoich dzieci do szkoły. Dźgnął 29-latkę kilka razy w plecy przed jej domem. Kobieta próbowała chronić swoje nienarodzone dziecko. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.
Przeczytaj koniecznie: Gwałtowny wzrost liczby przypadków krztuśca w Wielkiej Brytanii. Najbardziej zagrożone są małe dzieci

Sąsiedzi byli świadkami ataku. „Usłyszałam rano krzyki. Wyjrzałam przez okno i zobaczyłam mężczyznę atakującego kobietę” – powiedziała jedna z sąsiadek ofiary w rozmowie z DailyMail. Podbiegła do krwawiącej kobiety i próbowała zatamować krwawienie szmatkami.

Kobieta przeżyła atak nożownika. Ratownicy zabrali ją do szpitala na dalsze leczenie. „Kobieta pozostaje w szpitalu z obrażeniami, które w tej chwili nie są uważane za zagrażające życiu” – powiedział nadinspektor Miles. Szkoły zdecydowały się zamknąć jako środek ostrożności po popełnieniu przestępstwa.

Sprawa przed atakiem udostępnił w sieci niejednoznaczny film

Według raportu brytyjskiej gazety, domniemany sprawca opublikował video w języku rumuńskim. Opowiada on o nieudanym związku. Czy oboje byli w związku i czy klip do tego nawiązuje? Obecnie nie jest to jasne. Policja nie ujawniła żadnych dalszych informacji na temat przestępstwa ani stanu zdrowia kobiety. Źródło: DailyMail.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: