Przejdź do treści

Na tej autostradzie w Anglii zmniejszono ograniczenie prędkości. Mandaty sięgają 8 000 funtów dziennie

23/02/2024 20:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03
Zmiana ograniczenia prędkości na autostradzie

Zmiana ograniczenia prędkości na autostradzie: Brytyjski rząd zdecydował się na przeprowadzenie projektu pilotażowego na jednej z autostrad w Anglii. W ramach okresu próbnego zmniejszono tam ograniczenie prędkości z 70 mil na godzinę (mph) do 60 mph. Skutki okazały się zaskakujące, bo choć zmiana nie jest wielka, to mandaty wynoszą ponad 8 000 funtów dziennych.
Czytaj także: Nie mógł zdać testu na prawo jazdy. 60 egzaminów i 1400 funtów później się udało

Zmiana ograniczenia prędkości na autostradzie M1

Zmniejszenie prędkości o 10 mil na godzinę, aby sprawdzić, czy kierowcy będą jechać wolniej na M1, spowodowało, że codziennie nakładane są mandaty o wartości około 8 000 funtów.

Na drodze w pobliżu Sheffield, pomiędzy skrzyżowaniami 33 i 34 w pobliżu Sheffield i Rotherham zainstalowano kamerę, która zarejestrowała ponad 22 000 kierowców na przekroczeniu prędkości – podaje Birmingham Live.
Czytaj dalej poniżej

Przeczytaj też: Kontrowersyjna zmiana prawa w UK – policja będzie przeglądać zdjęcia z prawa jazdy w poszukiwaniu przestępców

Urzędnicy analizują wszystkie zebrane informacje na temat prędkości pojazdów poruszających się po drogach, a wyniki tych danych mają wkrótce zostać opublikowane. Stephen Elderkin, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju środowiska National Highways, powiedział: „Nadal gromadzimy ogromną ilość informacji i bardzo dokładnie je analizujemy, aby zobaczyć, co nam powiedzą. Podzielimy się raportami, gdy będą gotowe”.
Sprawdź: Zmiany w podatku samochodowym od lipca. Pick-upy będą „nie do utrzymania”

Ograniczenia prędkości na autostradach

Jack Cousens, ekspert stowarzyszenia ds. przepisów ruchu drogowego, powiedział: „Więcej osób niż kiedykolwiek przekracza prędkość, więc może warto przypomnieć sobie, że najlepszym sposobem kontrolowania prędkości jest zdjęcie stopy z pedału gazu.” Rzecznik brytyjskiego rządu dodał: „Przekraczanie dozwolonej prędkości na jakiejkolwiek drodze jest niebezpieczne. Mamy surowe zasady, które tego zabraniają, a kary pomagają nam ich przestrzegać”.
Źródło: express.co.uk, polishobserver.com

Tagi: