Przejdź do treści

Nowy Jork rozszerza zakazy dotyczące palenia. W tych miejscach nie zapalisz już papierosa

19/02/2024 16:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
zakaz palenia w Nowym Jorku

Niedawno nowojorski Departament Zdrowia ogłosił plany zmiany lokalnych przepisów w celu rozszerzenie zakazu palenia papierosów. Ta inicjatywa zwróciła uwagę i zyskała aprobatę wśród innych amerykańskich miast. Oto gdzie nie poczujemy już dymu papierosowego.
Czytaj także: Dni wolne od pracy w UK 2024. Bank Holiday w Wielkiej Brytanii

Zakaz palenia w Nowym Jorku

Nowojorska inicjatywa rozszerzenia zakazu palenia na restauracje na świeżym powietrzu zyskuje uwagę i poparcie innych amerykańskich miast. Obecnie przepisy zezwalają na palenie tytoniu i używanie e-papierosów w wyznaczonych miejscach. Nowa propozycja ma na celu całkowity zakaz palenia w takich miejscach, na wzór poprzednich przepisów, które zakazały palenia w barach, restauracjach i miejscach pracy w 2003 roku. Czytaj dalej poniżej.

Podejście Nowego Jorku do walki z paleniem zostało uznane za skuteczne na przestrzeni lat, a inne amerykańskie ośrodki miejskie poszły w jego ślady. Badanie przeprowadzone przez Departament Zdrowia w 2023 r. potwierdziło sukces tej polityki, wykazując dramatyczny spadek używania tytoniu wśród uczniów szkół średnich w latach 2000-2022.
Czytaj także: USA na czele rankingu najwyższych zarobków w 2023 roku. Kto jeszcze znalazł się na podium?

Obywatele mają głos

W Departament Zdrowia zorganizuje debatę publiczną dotyczącą nowych przepisów. Urzędnicy zapraszają obywateli do udziału i podzielenia się swoimi opiniami na temat tej ważnej kwestii zdrowia publicznego. Źródło: Ilnewyorkese.com, PolskiObserwator.de

Tagi: