Przejdź do treści

Ważna wiadomość dla pobierających zasiłki i emerytury w UK. Możliwe opóźnienia w kwietniowych wypłatach świadczeń

21/02/2024 10:00 - AKTUALIZACJA 27/02/2024 10:21
opóźnienia w wypłatach świadczeń w kwietniu 2024 w UK

Opóźnienia w wypłatach świadczeń w kwietniu 2024 w UK. Osoby pobierające emeryturę państwową i inne świadczenia powinny spodziewać się opóźnienia w wypłacie kwietniowych podwyżek zasiłków. Dla milionów starszych osób pobierających emeryturę państwową świadczenia wzrosną w kwietniu o 8,5%, podczas gdy osoby pobierające pozostałe zasiłki mogą spodziewać się wzrostu o 6,7%. Jednak wiele osób może nie być świadomych, że Departament Pracy i Emerytur (DWP) i HMRC wprowadzą coroczną podwyżkę w dwóch różnych terminach.
Przeczytaj też: Tesco i Poundland w UK wycofują popularne przekąski. Mogą powodować ból brzucha i wymioty

Opóźnienia w wypłatach świadczeń w kwietniu 2024 w UK

Należy pamiętać, że świadczenia Wielkiej Brytanii są wypłacane zarówno przez DWP jak i HMRC. Nowe stawki płatności HMRC za rok 2024/25 zaczną obowiązywać od 6 kwietnia, a stawki DWP od 8 kwietnia. Zdecentralizowane płatności z Social Security Scotland również rozpoczną się w kwietniu, ale nie opublikowano dokładnej daty, ale oczekuje się, że będzie obowiązywać takie samo podejście jak w Wielkiej Brytanii.
Przeczytaj też: Podwyżka emerytury dla milionów seniorów w Wielkiej Brytanii
czytaj dalej pod zdjęciem

opóźnienia w wypłatach świadczeń w kwietniu 2024 w UK

List z informacją o wysokości świadczeń

Co roku przed podwyżką do wszystkich wnioskodawców wysyłane są pisma, w których informuje się, ile otrzymają w nowym roku finansowym. Należy pamiętać, że nowe stawki płatności będą widoczne w całości dopiero po zakończeniu cyklu płatności następującego bezpośrednio po dacie aktualizacji. Dzieje się tak dlatego, że większość płatności, w tym emerytury państwowe, świadczenie na rzecz niezależności osobistej (PIP) i świadczenie z tytułu niezdolności do pracy dla dorosłych (ADP), jest dokonywana z czterotygodniowym opóźnieniem. Wszystkie informacje na temat kwietniowych podwyżek stawek znajdziesz tutaj: Nowe stawki zasiłków w UK od kwietnia 2024. Sprawdź ile zyskasz!
źródło: dailyrecord.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: