Przejdź do treści

Wielka Brytania – mężczyzna zabity przez własny samochód. Próbował powstrzymać złodziei

18/03/2024 12:17 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 15:27
Mężczyzna zabity przez własny samochód

W sobotni poranek na ulicach Manchesteru rozegrała się tragedia, która poruszyła lokalną społeczność. Mężczyzna, którego ciało znaleziono pod własnym Land Roverem na Olympic Street w Beswick, zmarł pomimo wysiłków ratowników medycznych przybyłych na miejsce zdarzenia. Policja Greater Manchester (GMP) podała, że prawdopodobnie  ​mężczyzna stracił życie, próbując zapobiec kradzieży swojego samochodu.

Mężczyzna zabity przez własny samochód

Jak podało BBC 57-letni mężczyzna  zginął w Manchesterze broniąc swojego samochodu przed złodziejami. Z ustaleń policji wynika, że próbował udaremnić złodziejom ucieczkę jego własnym samochodem i wpadł pod koła Land Rovera. Policja z Manchesteru już aresztowała 

35-letniego mężczyznę pod zarzutem morderstwa i 43-letniego mężczyznę pod zarzutem pomagania przestępcy. Inspektor Rachel Smith z GMP podkreśliła, że ​​śledztwo postępuje w szybkim tempie, a funkcjonariusze pracują niestrudzenie, aby ustalić okoliczności tego tragicznego wydarzenia. 

Wsparcie dla rodziny ze strony lokalnej społeczności

W obliczu tej tragedii, lokalna społeczność okazała ogromne wsparcie dla rodziny ofiary.  Sąsiedzi mężczyzny są dogłębnie dotknięci tą tragedią. Pojawiły się obawy o bezpieczeństwo mieszkańców okolicy. Dodatkowe patrole policji na tym obszarze mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i poczucia spokoju mieszkańcom. 
Przeczytaj też: Uwaga kierowcy w UK! Kara nawet do 5000 funtów za zawracanie na podjeździe sąsiada
źródło: bbc.com, PolishObserver.com

Tagi: