Przejdź do treści

Wielka Brytania. Zarabia 60.000 funtów rocznie i ledwo wiąże koniec z końcem

05/03/2024 10:30 - AKTUALIZACJA 08/03/2024 10:14
kryzys w UK w związku z rosnącymi kosztami życia

Kryzys w UK w związku z rosnącymi kosztami życia. Victoria Lindsay, 53-letnia matka trójki dzieci, i jej partner stają się symbolem walki klasy średniej w obliczu narastających kosztów życia. Mimo łącznego dochodu przekraczającego 60 000 funtów rocznie, codzienność Victorii i jej rodziny jest daleka od luksusu.
Przeczytaj też: Czy Brytyjczycy są zadowoleni z Brexitu?  Oto wyniki najnowszego sondażu

Mimo, iż oboje pracują trudno im związać koniec z końcem

Pracując 50 godzin tygodniowo i prowadząc własną firmę, Victoria, wraz ze swoim partnerem, urzędnikiem państwowym, musi zaciskać pasa na każdym kroku. Walka z kosztami życia sprawia, że ​​rodzina musiała porzucić wiele przyjemności, takich jak wyjazdy na wakacje czy zakupy w sklepach innych niż dyskonty.
Przeczytaj też: W tym mieście kupisz najtaniej dom w Wielkiej Brytanii. Jest tu nawet restauracja z gwiazdką Michelin

Choć ich dochód wydaje się być na papierze wystarczający, rzeczywistość sprawia, że każdy grosz jest liczony. Rodzina regularnie zmuszona jest do podejmowania drastycznych środków oszczędnościowych, takich jak wyłączanie prądu i używanie świec.
Przeczytaj też: Kto zarabia najwięcej? Średnie wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii według wieku w 2024r

Kryzys w UK w związku z rosnącymi kosztami życia

Raport organizacji Caught in the Middle wykazał, że utrzymanie przyzwoitego poziomu życia przy dochodach gospodarstw domowych przekraczających 60 000 funtów rocznie staje się coraz trudniejsze. Wiele takich par jak Victoria i jej partner cierpią z powodu niepewnego rynku pracy i wysokich kosztów mieszkań.
Przeczytaj też: Wynagrodzenia, które biją rekordy. Zobacz, które kraje są na topie!

Victoria uważa, że ​​znalazła się w finansowej pułapce. Jest zbyt “bogata” i nie ma dostępu do świadczeń ale jej sytuacja finansowa nie pozwala na życie bez stresu. 
Jednym z najtrudniejszych aspektów tej sytuacji jest pozbawianie dzieci cennych doświadczeń i możliwości. Mimo że Victoria chce zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze życie, realia finansowe sprawiają, że muszą zrezygnować z wielu przyjemności i doświadczeń, które inni mogą uważać za oczywiste.
Przeczytaj też: Najlepsze europejskie miasto, w którym możesz wygodnie żyć za 1000 euro miesięcznie leży w Polsce
źródło: liverpoolecho.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: