Przejdź do treści

Afera wokół zdjęcia Kate Middleton z dziećmi. Księżna przyznała się do przeróbek

11/03/2024 14:26 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:02
Afera ze zdjęciem Kate Middleton z dziećmi

Afera ze zdjęciem Kate Middleton z dziećmi. Kilka agencji fotograficznych, w tym Reuters i Associated Press, wycofało zdjęcie księżnej Kate opublikowane 10 marca rano z okazji obchodzonego w Wielkiej Brytanii Dnia matki w obawie, że zostało „zmanipulowane”. Księżna Kate wydała oświadczenie i przeprasza za modyfikację.
Przeczytaj: Londyn: Mężczyzna wjechał samochodem w bramę pałacu Buckingham [VIDEO]

Afera ze zdjęciem Kate Middleton z dziećmi

Kate Middleton przerywa milczenie na temat zdjęcia opublikowanego 10 marca z okazji Dnia Matki i przeprasza za modyfikację. Oświadczenie wydano po tym, jak kilka agencji fotograficznych usunęła zdjęcie księżnej Walii i jej trójki dzieci z obiegu w obawie, że zdjęcie zostało zmanipulowane – donosi Mirror.

Wczoraj wieczorem kilka największych międzynarodowych agencji fotograficznych, w tym Associated Press (AP) Reuters, Agence France-Presse (AFP) i Getty Images na świecie stwierdziło, że zdjęcie Kate i jej trójki dzieci zostało „zmanipulowane”. 

Księżna Kate przyznała się do przeróbek

Na Instagramie i platformie X brytyjskiej rodziny królewskiej pojawiło się oświadczenie, w którym wyjaśniono, dlaczego zdjęcie zostało „zedytowane”. W komunikacie napisano: „Jak wielu fotografów amatorów, od czasu do czasu eksperymentuję z edycją. Chciałabym przeprosić za zamieszanie, jakie wywołało wczorajsze zdjęcie rodzinne. Mam nadzieję, że wszyscy świętujący mieli bardzo szczęśliwy Dzień Matki. Oświadczenie zostało podpisane literą C, od imienia Kate (Catherine).

Tymczasem źródła pałacowe podało: „Księżniczka podzieliła się oświadczeniem w mediach społecznościowych. To była amatorska, rodzinna fotografia wykonana przez księcia Walii. Ich królewskie wysokości chciały zaoferować nieformalne wspólne zdjęcie rodziny z okazji Dnia Matki. Księżniczka wprowadziła drobne poprawki, o czym powiadomiła w swoim oświadczeniu w mediach społecznościowych”.

Fani wyłapali nieudane poprawki

Opublikowane wczoraj zdjęcie przedstawia Kate w objęciach księcia George (10 lat), księżniczki Charlotte (9 lat) i księcia Louisa (5 lat). Zdjęcie miało zostać wykonane przez księcia Williama i opublikowane w mediach społecznościowych. Zdjęcie opatrzono podpisem: „Dziękuję za miłe życzenia i nieustające wsparcie przez ostatnie dwa miesiące. Życzę wszystkim szczęśliwego Dnia Matki. C”.

Było to pierwsze oficjalne zdjęcie Kate od czasu, gdy na początku tego roku przeszła operację brzucha. 42-letnia księżna ostatni raz była publicznie fotografowana podczas bożonarodzeniowego spaceru w Sandringham w Norfolk.

Jednak po opublikowaniu fotografii „sokole oczy” fanów rodziny królewskiej w mediach społecznościowych zauważyły m.in., że nadgarstek księżniczki Charlotte nie układa się prawidłowo. Pojawiły się również pytania dotyczące nieostrości prawej ręki księcia George. Fotograf portretowy Martin Bamford opublikował zdjęcie w serwisie X, pisząc: „Tutaj profesjonalny fotograf. Przyjrzyj się uważnie nadgarstkowi księżniczki Charlotte. Oto, co się dzieje, gdy łączy się warstwy w Photoshopie. Nie spekuluję, dlaczego zdjęcie zostało poddane takiej edycji, ale to dziwne.” źródło: Mirror, PolishObserver.com

Tagi: